Change your life! Wait! But why?

„Dieta, která zaručeně funguje!“

„Jak zhubnout 10 kg za 10 dnů!“

„Hubněte bez námahy!“

Všichni jsme se s těmito slogany už jistě setkali. Jsou všude, kříčí na nás ze sociálních sítí, vyskakují na youtube, snaží se upoutat v novinách a dokonce se dostaly i do MHD. No přiznejme si, první  reakce skoro každého je „Jupí, konečně něco ,co zatočí s mými kily a budu to mít jen s minimální námahou!“ ovšem po odeznění tohoto BOOM se dostaví zdravý selský rozum a mozek nám hlasí „zní to ale docela podezřele“, po bližším prozkoumání objevíme dodatek, kde se nachází abnormální cena a informace o tom, že se jedná o jakési pilulky, které do sebe budeme cpát horem dolem, v lepším případě 3 denní půst, při kterém budeme pít pouze zelený čaj a chroupat kneckebroty. Některé jedince však ani toto neodradí a ihned vytáčí telefoní číslo uvedené pod reklamou.  Se šťastným pocitem na duši, že se konečně zbaví těch nežádoucích faldů na bříšku, objednávájí marketingové trháky. Jiní se zklesle smíří s tím, že si bohužel na postavu Simony Krainové počkají do příštího života. No a pak jsou i tací, coeating-with-overweight-people si řeknou, tohle je fakt blbost, ale je pravda, že bych se sebou měla začít něco dělat! A s novým impulsem jdou do obchodu, nakoupí všemožné cvičební pomůcky, dále zdravé potraviny, doma usednou k počítači, postahují videa Jillian Michaels. A s úsměvem na rty usínají, natěšení na další den, který jim má změnit dosavadní život. Část lidí to vzdá poté co zjistí, že tofu s celozrnými těstovinami nechutná uplně jako hamburger a že po tom hodinovém cvičení druhý den sotva vstanou z postele. Ale ti, co to vydrží, a i přes občasnou nechuť si dají k večeři salát místo hranolků a jdou si zaběhat místo sledování Ulice, ti po určitém časovém odstupu zjistí, jak je jim vlastně najednou fajn. Nepociťují únavu, stres, jsou méně nemocní, nemají obtíže s pohybem, netrápí je pocit „přežrání“  a celkově se mají tak nějak lépe. e37a4767b81dd9bd50abe0301d4c287b

No a teď ta hlavní otázka…proč i když víme, že se poté budeme cítit skvěle, budeme mít krásné křivky a muži se za námi budou otáčet, nedokáže většina z nás najít dostatečnou vůli a odhodlání překonat sami sebe a nevzdat to hned po měsíci? Myslím že na tuhle otázku se odpoveď najít prostě nedá.

Jde o to, dostatečně se namotivovat, obklopit se lidmi se stejným zájmem ( je jasný že když Janča s Ančou na otázku jestli s námi půjdou dnes do fitka odpoví, že dnes mají v plánu pizzu a kino, ( a teď buďte upřímní) spíš půjdeme s nimi a řekneme si „no tak do fitka půjdu zítra a zaběhám si na páse o půl hodiny dýl“ než abychom řekli, tak si to užijte, já si jdu dát tvaroh a potrénovat zadek a nohy) no … tak to prostě je a asi i bude… z čehož vyplývá že i když to je smutné, pokud chceme začít „nový život“ naplno, musíme kontakt s kamarádkami typu Janča a Anča omezit.. (a nebo je „přesunout“ na naší stranu…. což je o všem možné tak 10/90ti). Dále musíte své drahé polovičky přesvědčit, že když večer dostanou na talíř bulgur s lososem je to lepší než smažený řízek s kroketama a je přeci zbytečné vyvařovat pro něj a pro Vás zvlášť. Navíc by mu taky nějaké to kilo dolu prospělo a tak prostě bude dodržovat Váš jídelníček ať se mu to líbí nebo ne. (Ovšem to že pravou příčinou je, že byste aspoň jednu kroketu a kousek řízku musela při vaření ochutnat a tim byste narušila svůj řád už mu neprozrazujte!). Udělejte si ze svého nového životního stylu hobby. Vyhledávejte si články na internetu, navštěvujte přednášky, jezděte na srazy, účastněte se soutěží….fantazii se meze nekladou a věřte, že Vás to poté bude bavit více. No a asi to nejdůležitější… nevzdávejte to po prvním dnu kdy budete naříkat, že jste to s těmi dřepy včera přehnala a dnes Vám upadne zadek a že ovesné vločky už Vám lezou ušima. Řekněte si, proč jste vlastně začala a že by byla škoda to vzdát. Třeba celý den upřeně zírejte na obrázek Vaší vysněné postavy a nezapomeňte si připomenout, že ta Lucina s vychrtlou postavou co na Vás hází ironický úšklebek pokaždé, když kolem Vás projde… bude valit bulvy až Vás v létě uvidí v bikinách! Prostě a jednoduše…. najděte si jakýkoliv důvod..hlavně to NEVZDÁVEJTE!!

No a abych Vás v tom nenechala, budu se Vás snažit motivovat a podporovat jak jen to půjde. Třeba příště se můžete těšit na to jak a čím vlastně začít.

Doufám, že se Vám článek aspoň trochu líbil a věřím že se každá z nás v něčem poznala.

S přáním pevné vůle, Réza.

 

Nepřehlédněte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *