Jak se vyhnout „čistonosopleně“?

„Health is not everything, but without health, everything is nothing.“

Schopenhauer

Myslím, že každý zná dny, kdy máte pocit, že horší už to být ani nemůže. Venku prší, fouká a obloha by se dala popsat jako 50 odstínů šedi. Vás už od rána bolí hlava, nos máte jako bambuli a nic se Vám nechce dělat. Všude kolem jsou lidé co prskají, smrkají a popotahují. Váš šéf je příjemný asi jako drobky ve spacáku a tak jen vyštěkne, že vše co jste udělala je špatně a ať to okamžitě předěláte. No upřímně, kdo by v tuhle chvíli s úsměvem na rty šel splnit rozkazflu1? Asi tak 98% populace by nejraději skočilo šéfovi po krku jako Homer po Bartovi a začal na něj řvát, že si to měl uvědomit, když Vám práci zadával, že Vám není dobře a ať se jde vycpat. Ovšem po racionální úvaze se usmějeme, slušně pozdravíme a jdeme vše předělat. To nám o všem na psychickém zdraví moc nepřidá a tak když večer unavení dorazíme domů, zjistíme, že k rýmě se přidala bolest v krku. Z bolesti hlavy se stala horečka a máte sílu asi jako moucha. Bum prásk a nemoc je tady!

Jak tomu všemu předejít a nemocím, které nás na jaře obklopují se úspěšně vyhnout?

  • IMUNITA

Důležité je budovat si imunitu v průběhu roku a ne až když zjistíme, že na nás „něco leze“. Způsobů jakými náš obranný systém posílit je nespočet. Mezi ty nejúspěšnější patří dostatek vitaminů. Nejdůležitější je ovšem vitamin C. Avšak ne že teď vezmete lékárny útokem a zásobíte se „céčkem“ na 3 roky dopředu. Vitaminy ve formě pilulek totiž nejsou to pravé ořechové.Different-Types-Of-Fresh-Pressed-Machines Tělo si z nich vezme jen velmi malou část a zbytek vyloučí. Takže jinak! Nakupte si ovoce, zeleninu a odšťavňujte! To je totiž klíč k úspěchu. Denní doporučená dávka  šťáv je zhruba půl litru, což odpovídá 3/4 kilu ovoce a zeleniny. Dále je potřeba odreagovat se od deštivých dnů, kdy sotva zahlédneme sluníčko. Nejlepší volbou je dovolená na horách. Vyjet si nad mraky a pořádně si užít sluneční paprsky, ticho a horský vzduch. To vše udělá své. Důležité jsou také procházky, které zlepšují naše duševní zdraví a přispívají i k tomu tělesnému. V neposlední řadě nezapomínejte jíst mořské ryby. Obsahují totiž důležité nenasycené mastné kyseliny, které posilují obranyschopnost. Ani zde se nevyplácí nahrazovat kapslemi.

  • CO KDYŽ NEMOC UDEŘÍ?

Když Vás nemoc přeci jen zasáhne, je nutné „nepřechodit“ jí, ale vyléčit se. Čaje, postel, zábaly, pastilky, paralen a spreje do nosu. Všechno tohle je nám všem určitě dobře známé. Ale abyste neřekli, napíšu Vám i pár „netradičních“ a však účinných metod léčby. Na uvol10688937-sick-boy-lying-in-bed-with-fever-illustration--Stock-Vector-sick-cartoon-childnění rýmy zkuste dát horkou vodu do hrnce, do ní buď čerstvé bylinky a nebo bylinkový čaj  (klidně 6 sáčků), vezměte si utěrku a „napařujte“ si obličej. Je to sice netradiční avšak velmi účinný způsob boje proti rýmě. Na kašel doporučuji nakrájet cibuli, posypat jí cukrem, přikrýt a nechat „brečet“. Vzniklý sirup poté užívat po lžičkách 3krát denně. Není to sice tak dobré jako některé sirupy z lékárny, ale je to o 60% účinnější.Máte i Vy nějaké zaručené typy? Tak mi je napište do komentářů!

Na závěr Vám všem přeji ať všechny letošní bacily úspěšně pokoříte!

Réza

 

 

Nepřehlédněte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *