Jak Réza k rozumu přišla

Dnes bych se s Vámi chtěla podělit o mojí honbou za vývarem!

Abych upřesnila, jedná se o vývar značky Konečně vývar, který je připravovaný pouze ze zeleniny, soli, pepře a vody. Žádné chemické blbosti, žádná umělá chuť. No prostě vývar jako od babiček. Navíc Vám krásně ušetří čas, když ho potřebujete, ale nestíháte ho uvařit. Já si včera v náhlém popudu koupila krásnou brokolici, že z ní udělám borkolicový krém! A jak tak hledám nejlepší recept, zjistím, že pro dosažení dokonalosti prostě potřebuju zeleninový vývar! No že by se mi na koleji, kde je miniaturní P3230002plotýnka chtěl dělat vývar, se říct nedalo. Prostě si ho po práci zajedu koupit. Vyhledala jsem si, že nejblíže mám obchod Sklizeno ve Vodičkově ulici. Jenže co se nestalo? Kvůli stěhování bylo zavřeno. Brokolice v lednice a já v háji. No nic, dám tomu ještě jednu šanci. Sedám na metro a jedu na Náměstí míru, kde opět zamířím do Sklizena. „Litujeme, ale kvůli dovolené nám vývar ještě nedodali.“ Začínám přemýšlet, co jsem komu udělala! Koupila jsem si alespoň Mixitku , tvarohovou pomazánku a smířená s tím, že si brokolicový krém nedáme, zamířila na kolej.

Potom hodinovém cestování jsem dostala žízeň a tak jsem zamířila do jednoho Vietnamského obchůdku, že si koupím vodu. A má nálada rázem vzrostla! Protože tolik čestvého a voňavého ovoce a zeleniny jsem snad ještě neviděla. Beru si krásně červená rajčátka, česnek a ze zvědavosti mířím dál do obchodu. A na co nenarazím?! Kokosové mléko za 20kč! Vážně? Cože?! Bad mood z vývaru je rázem pryč a já s úsměvem jako z amerického filmu mířím na metro, až potom mi došlo, že jsem si ani nekoupila tu vodu. Nevadí.

Ale proč Vám to tu píši. Došlo mi, jak je všude samé pozlátko. Stejný výrobek od stejné značky se cenově liší o neskutečných 35kč! Jak je to možné? Vysvětlení je zcela prosté. 313EA9FB00000578-3448464-image-a-13_1455572255079V Asii se kokosové mléko k vaření používá zcela běžně a už odjakživa. Tudíž je to pro ně například jako rýže. No a tím pádem nemají potřebu si cenu natahovat o nehorázné sumy. Naopak všechny ostatní markety, hypermakety, prodejny zdravé výživy a třeba i drogerie se chytili toho, že hytem dnešní doby je zdravá strava. Nakoupí tedy vše bio, celozrnné, RAW, paleo atd. a k nákupní ceně si připočtou astronomická čísla. Lidé potom jdou a v zápalu zdravého stravování tyto výrobky nadšeně zkupují. Peněženka sice „trochu“ zapláče, ale my máme dobrý pocit, že jsem si koupili něco zdravého a in. A výsledek? Spokojenost je jak na straně prodejců, tak na straně zákazníků.

I já do této doby měla nasazené „růžové brýle“ a vesele chodila po zdravých výživách. Dnešní den mi ale úplnou otevřel oči a mně došlo, že není všechno zlato, co se třpití. Vždyť přeci kokosové mléko od našich žlutých kamarádů je úplně stejné jako to, na které běží reklama v televizi. Nablýskaná zelenina v Delmartu je úplně stejná jako ta na farmářských trzích, rozdíl najdete jen a pouze v ceně!

Tak co, zkusíte to se mnou? Řiďte se selským rozumem, ne značkovým zbožím a reklamami. A uvidíte, že Vám na konci měsíce v peněžence zbyde „pár“ kaček navíc!

Réza, objevitelka Ameriky.

 

Nepřehlédněte také

2 komentáře

    1. Jéé to já bohužel netušim 🙁 Ani název a ani adresu. Ale je to když jdeš od metra Náměstí míru směrem dolů, tak u třetí odbočky do leva na rohu. Snad je to srozumitelný 😀 Je to rohovej krám prostě 🙂 Ale podle mě to seženeš skoro všude 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *