Bezlepkové linecké s vůní citronu

Krásný predvánoční den Vám všem! 🙂 Na mě atmosféra Vánoc už naplno dolehla a to znamená, že zatímco mi hraje Michael Bublé, vymýšlím a peču pro Vás cukroví. Ovšem aby nebylo jako každé druhé, vždy se snažím ho něčím ozvláštnit. Jako první přichází na řadu mé oblíbené linecké, nebo také „slepované“. Nejenže krásně vypadá a chutná, ale také Vám provoní celý byt! A co teprve když do něj přidáte citronovou kůru? „Nebe v hubě!“ Tak pojďme s chutí do toho. 🙂dsc_0759

Budeme potřebovat:

  • 220g bezlepkové mouky
  • 4 lžíce kokosového oleje
  • 4 lžíce třtinového cukru
  • Citronová kůra z jednoho citronu
  • 2 vejce

Všechny suroviny spojíme dohromady a vypracujeme si krásně vláčné, nelepivé těsto. To poté zabalíme do alobalu nebo potravinářké folie a dáme alespoň na 3 hodin do lednice (lepší je přes noc). Následně těsto vyndáme z lednice a dsc_0752necháme povolit. Důležité je dobře ho zpracovat, abych měli opět hezky vláčné těsto. Potom ho pomoučeném válu vyválíme (těsto by mělo bát cca 0,5cm široké).dsc_0755 No a teď už stačí jen vykrajovat, opět vyválet a vykrajovat! 🙂 Vykrájené linecké dáme do předem předehřáté trouby na 175°C/na 15 minut. Troubu vypneme, a cukroví necháme vychladnout. Po vychladnutí jednu část potřeme marmeládou a druhou částí spojíme!

A voňavé linecké je na světě! Doporučuji dávku i zněkolikanásobit. U nás se totiž neohřálo ani 24 hodin. Ovšem to je důkaz toho, že se opravdu povedlo. A to je přeci nejdůležitější.

Mlsejte na Vánoce bez výčitek! 🙂 

Réza

 

Nepřehlédněte také

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *