Hosana Café

Novou kapitolou mého blogu jsou mé oblíbené kavárny. A byla by ostuda nezačít tou, která se nachází v mé domovině, mém rodném městě. A tak si teď sedím v Hosana café, v jednom z roztomilých křesílek, popíjím jemné cappucinno a píši Vám tento článek.

Ve Varnsdorfu nikdy kavárny nebyly. Pouze dvě cukrárny, kde ale o dobré kávě nemohla být řeč. Nikdy mi to nějak nevadilo, vždy jsem tíhla spíše k tomu sladkému. Ovšem potom, co jsem se začala o kávu zajímat, mi to přišlo jako velká škoda. Chyběl mi ten klid, kdy si jen vezmete knížku, nebo třeba mamku a jdete si posedět nad šálkem dobré kávy v příjemném prostředí a relaxovat.

Proto mě velmi mile překvapila zpráva, že se zde bude otevírat kavárna. Jupí, třikrát hurá! S mamkou jsme to šly očíhnout krátce po otevíračce a byly jsme doslova nadšené. Znáte takové ty hipsterské pražské kavárny? Ano, myslím tím třeba Kavárnu co hledá jméno nebo Cafefin. Já je prostě miluji. Mají svoje kouzlo, osobnost, dokážou si Váš naplno získat a po jejich návštěvě se cítíte jako znovuzrozeni.

Tak přesně ten samí pocit jsem měla po odchodu z Hosana Café. Interiér je opravdu bez chybičky a každý se tu najde. Máte rádi robustní kožené pohovky, dřevěné lavice, nebo dáváte přednost spíše roztomilým barevným křesílkům? Není problém, vše tu totiž najdete. Navíc je kavárna rozdělena do jakýchsi pomyslných koutků, a tak se nemusíte bát, že uslyšíte od vedlejšího stolu něco, co byste raději neslyšeli. Hosana je navíc i jakýsi krámek, a tak si veškerý nábytek můžete přímo koupit, nebo objednat. Super, že?

Nevím jak pro Vás, ale pro mě je hned na druhém místě (po interiéru, samozřejmě) obsluha. Když se na mě někdo škaredí, sotva pozdraví a se vším má problém, je zaručené, že sem už se nevrátím. Naštěstí to není zdejší problém. Obsluha je velmi milá, usměvavá a vždy (musím zaklepat) ochotná.

No a teď už (konečně?) ke kavárenské nabídce. Samozřejmě na prvním místě je tu káva. Připraví Vám tu opravdu velký počet druhů, od klasického espressa, přes cappucinno, flat white, french press, vídeň až po českého „turka“. Kdybych byla nějaký větší znalec, možná bych vytkla chybějící Aeropress, V60, Chemex atp. Ale to je pro mě zatím Pandořina skříňka, tudíž si nemůžu stěžovat. Káva je vždy čerstvě pražená a neustále se na mlýnku střídají odrůdy, takže si „tu svou“ určitě časem najdete. Mimo kávy si zde můžete dát ale i vynikající horké čokolády, několik druhů čajů včetně Indického Masala CHAI. Nechybí ani smoothie a ovocné šťávy. Dortíky sice nejsou vyráběné zde, ale na chuti jim to rozhodně neubírá! MI-LU-JU zdejší mrkváč. Mamka má ráda zase makový dortík a Lukáš ten čokoládový, takže opět, každý si tu najde to, co mu bude chutnat. Pokud chcete mít cool fotku na instagramu, objednejte si Panini, protože Vám je donesou tak krásně „načančané“, že o lajky nebudete mít nouzi.

Jak si to po sobě čtu, vypadá to spíš jako placená reklama, že? Je tu totiž jen opravdu málo věcí, které lze vytknout. Ale tady jsou. Co mi u kafe opravdu vadí je spadlá pěna (stalo se to ale pouze párkrát), nejen že to nevypadá hezky na fotce (máš fakt bezva starosti Rézo), ale také to svědčí o tom, že kafe už nebude tak teplé. Také se mi občas stalo, že dortík byl uvnitř zmrzlý, ups? V létě příjemné osvěžení, haha! Ale v zimě nic moc. Jak už jsem ale předtím psala, toto jsem jen malinké nedostatky, které člověk moc rád odpustí, je-li vše ostatní v pořádku. A můj tip na závěr? Rozhodně by to chtělo hezčí hrnečky, talířky na dortíky jsou opravdu moc povedené a chtělo by to k nim i hrnečky ve stejném „duchu“. Přeci jen, káva z hezkého hrnečku, chutná dvakrát tak dobře!

Moje cappucinno je u konce, stejně jako tento článek. A co z něj plyne? Určitě při návštěvě severních Čech nezapomeňte na tuto útulnou, krásnou a moc fajn kavárnu. Byl by to totiž velký hřích! Tak dobré kávě zdar a těším se na Vás příště s mou další oblíbenkyní.

Réza.

 

 

Nepřehlédněte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *