Vnitroblock

Vnitroblock

Dnes se spolu podíváme do jedné Holešovické, a tvrdím si říct, velmi proslulé kavárny. Pokud ještě netušíte, mluvím o Vnitroblocku. Nachází se nedaleko od zastávky Tusarova a byl založen krátce po Kavárně co (stále) hledá jméno. Je to bývalá, zvenčí vcelku nenápadná, avšak uvnitř velmi rozlehlá tovární hala. Celkový vzhled působí ledabyle, až nedbale. Ale člověka naprosto dostane. Stěny obouchané na cihly, sem tam nějaký kus zdi chybí. Celkový dojem umocňují ocelové nosníky, které jsou původní, bez jakýchkoliv úprav. Téměř každý stůl, každé křeslo i židle mají jiný tvar, barvu a vzhled. Místa na sezení je tu opravdu hodně, takže nehrozí, že si nebudete mít kam sednout (na rozdíl třeba od již zmiňované Kavárny co hledá jméno). To jen k samotnému popisu kavárny.

Obsluha je tu neskutečně milá, ochotná a vstřícná (to se bohužel nedá říct o každé kavárně.) Na objednání nečekáte půl hodiny a nestane se Vám, že byste měli stoleček plný prázdných hrnečků a talířků.

A teď už k samotné nabídce (konečně).  Najdete zde několik druhů kávy – Latte, Cappucinno, Flat White, Espresso, Espresso macchiato, Aeropress… pak také domácí limonády, sypané čaje, čokoládu, mošt, vína a tím to nekončí. Jednoduše – každý si tu najde to své. Já jsem si dala Flat White a jeho chuť mě opravdu překvapila. Byla taková netypická a více kyselá. Ale rozhodně zajímavá. Ke kafi patří dortík? Za mě rozhodně ano! Tvarohová bábovka byla sice dobrá, ale podruhé bych si jí už nedala. To je ale subjektivní, takže jí určitě zkuste. Co opravdu doporučuji je nektarinková domácí limonáda, je osvěžující, má skvělou chuť a není přeslazená.

Ve Vnitroblocku ovšem najdete mnohem víc než pohodu a dobrou kávu. Během popíjení své kávy můžete udělat menší nákup. Je zde nepřeberné množství skvělých věcí. Tak například tu najdete dokonalé trenky od Elka underwear, roztomilé psí motýlky od Funky Dog, přírodní kosmetiku, minimalistické peněženky, kryty na mobil, různé oblečení od českých výrobců, krásné bloky, crazy ponožky od Happy Socks a plno dalších skvělostí! Podle mě je tohle spojení více věcí naprosto geniální nápad (ovšem ne pro mojí peněženku ).

Abych to shrnula: Pokud hledáte místo na relax, učení, na psaní článku nebo čtení a vlastně i na všechno ostatní, je Vnitroblock místo přesně pro Vás. Já mám novu kavárenskou lásku a moc ráda se sem budu vracet. Navíc, je to tu opravdu hodně dog friendly. Brownie si to tu také zamilovala. Všude se procházela, chladila se na betonové podlaze a nechala se hladit od ostatních návštěvníků.

Tak zase příště! Věřím, že to nebude za dlouho.

Réza

Nepřehlédněte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *