První semestr na vejšce- brnkačka nebo katastrofa?

Je to jako včera, když jsem nervózně postávala před fakultou a čekala, až na mě přijde řada při přijímačkách. A teď už mám za sebou první semestr. Semestr na „pajdě“, peďáku, peďárně, jak chcete. Věděla jsem, že to bude jiný než střední, ale nečekala jsem, že to bude jiný úplně. Tak já vám o tom povim, jo?

Začalo to už při zápisu předmětů.  Jo, sice dostanete takovu tu brožurku pro „blbečky“, kde je sepsané co a jak, ale stejně si pak přijdete jako ještě větší blbeček, protože ani s tou brožurkou to nechápete (teda aspoň já, ehm). To máte, předzápis, čekací listinu, schválení předmětů, zápis, kredity, no prostě zlatá střední, co si budem. A tak se pak stane, že si špatně spočítáte kredity, a potom, poslední den zápisu si zapisujete samý předměty, co nikdo nechtěl, a zůstaly tam. Ale vy ty kredity prostě potřebujete, že jo. Nevadí, tak prostě pojedu na lyžařský kurz (wwwttff??) No nic, aspoň už mám zápis z krku, teď se jenom modlit, abych opravdu měla zaspaný to, co mít mám.

Imatrikulace. Taky velká sranda. Ono se to všem řekne, jenže běžte tam, když vůbec nevíte, co vás čeká. Navíc já chytrá, jsem si celou dobu myslela, že je to někde úplně jinde, než to bylo. Takže jsem pět minut před začátkem běžela přes celej Staromák v sukni, s vlasama přes obličej a vyděšeným výrazem ve tváři. Udejchaná jsem doběhla na místo určené a schytala opovrhující pohled od šatnářek. „Máte k tomu ISICu kupón?“ Ehm, někde, asi. „Tak radši běžte.“ Vděčně jsem jim předala moje věci a vydala se do auly, kde už všichni byli. Samotnej ceremoniál jsem vůbec nevnímala, furt jsem si jenom opakovala „hlavně nezakopni, neomdli, řekni slibuji“, moje ruce se rozhodly, že jsou málo hydratované, a tak se budou neustále potit, no chudáci lidi, kterým jsem musela podat ruku. Dobrý, nezakopla jsem, ani neomdlela.

Pak tu máme informační odpoledne, zívačka. No a dostáváme se k jádru pudla.

První den školy je jedna velká událost, no ne? Ne. Lukáš mi děsně tvrdil, jak se první hodiny nic nedělá, že jsou jenom úvodní a místo 2 hodin trvaj 20 minut. Ha, ha, ha, ten byl dobrej. „Takže já od vás budu požadovat portfolio, seminární práci,  praxi, hodnocení a zápis z praxe, charakteristiku dítěte, anketu, esej, záverečný test a to bude všechno.“ Fákt? No tyjo, díky! Ale abych zase nepřeháněla, máme tady i ty světlé stránky, že jo. Třeba jako školní bistro s dobrym kafem (yeees!), spolužačky, kterým je úplně jedno jestli přijdete nenamalovaná, neučesaná, nebo v pyžamu. A pak je tu věc, která je děsně super, ale zároveň vás může slušně pohřbít (Nepřehánim! Já nikdy.) A to je docházka, je totiž úplně jedno, jestli na přednášku přijdete nebo ne, záleží jen na tom, jestli splníte všechny požadavky k zápočtu. Některé jsou samozřejmě s prezencí, kam vás ovšem může dopsat kamarádka (díky Kamčo 😀 <3). A tak když se vám ráno nechce z postele, prostě spíte dál. Nechce se vám odpoledne jet do Brandýsa? Mně taky ne. Vnitroblock, to zní líp ne? Jak jsem psala, je to děsně super, ale nesmí se to přehánět.

U mého oboru je dobrý, že některé zápočty jsou třeba: vyprávění pohádky, připravit si tématickou hodinu tělocviku pro děti, nebo třeba namalovat obrázek. Děsně těžký co? Taky si řikám.

Letí to, hrozně to letí. Tím, že se začíná až v říjnu, se ani nestihnete rozkoukat a už je tu prosinec. Prosinec a s ním spojené předtermíny zkouškového. A zapište si je, fakt. Protože v lednu budete s úsměvem pozorovat instagram, na kterém se to hromadí lidma, co se učí na zkoušky a vy už máte splněno.

Některé zkoušky jsou brnkačka, na jiné je potřeba se víc učit. Ale ono to jde tak nějak líp, když vás to baví a dává to smysl. A taky to jde líp s hrncem hrnkem kafe. Já osobně jsem si všechny prezentace ručně přepsala do sešitu, podtrhala a z toho se pak učila. Dobrý je taky, když vás někdo zkouší (díky mami). Jestli jste ale čekali nějaké děsně uvědomělé a supercool rady, jak se učit, omlouvám se.

No a po zkouškovém začínají prázdniny (teda pokud si splníte zápočty co nejdřív). A tak ti dávám sbohem, školo! Uvidíme se na konci února.

A abych tomu dala aspoň tu patu, když už to nemá hlavu. Vejška je bezva, fakt, moc. Poznáte super lidi (Ahoj Áňo <3), naučíte se větší odpovědnosti (a nebo taky ne), zažijete super akce, poznáte víc sami sebe, a táák.

Réza

Nepřehlédněte také

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *