Byla jsem všude a nikde

Určitě to taky znáte. Ty největší (nebo nejlepší?) kraviny Vás napadnou, když to zrovna nejméně čekáte. No tak mně se to stalo zrovna před pár dny. Byli jsme v kině na filmu Všechny prachy světa, takže děsný drámo. A mně najednou v hlavě bliklo: „Já jsem byla na dovolený asi v 10ti zemích, ale jediný, co si z nich pamatuju, jsou hotely, moře a možná pár památek.“ Samozřejmě to byla tak hluboká myšlenka, že jsem se potom málem nedozvěděla, jestli to výkupné zaplatili (ve filmu), nebo ne. To, že jsem viděla hotely, moře a sem tam nějkou sochu, je zapříčiněné asi tím, že všechny ty dovolené, byly s rodičema (ehm). Jasně, na co si stěžuju, že jo. Já vim. Ale tady není ten zakopanej pes. Tak ho spolu najdeme, a trochu vykopeme jo?

Představte si, že jedete do Paříže. Co Vás napadne jako první, když se vás zeptám, co byste tam chtěli dělat. No tak samozřejmě nesmí chybět:

 • fotka Eiffelovky

 • fotka na schodišti s Eiffelovkou v pozadí

 • sníst makronku na Eifellovce

 • dát si víno a předstírat, jací jsou z vás najednou odborníci

 • Notre Dame

 • návštěva Louvru s děsně zamyšlenejma fotkama

To je podle mě takovej malej To-do list, kterej si lidi odškrtávaj při dovolený v Paříži. Pokud ho odšrtaj celý, spadne jim kámen ze srdce a pokud ne, jejich svět je v koncích a celá cesta najednou nemá smysl. Jasně, je to psané hodně s nadsázkou (nebo možná ani ne), ale přiznejte si, že od pravdy nejsem daleko. A to mi přijde smutné. Asi to bude i důvod, proč mě to do těhlech „profláklejch“ zemí/měst neláká. A když už, tak jinak. Jak? Tak čtěte dál.

Ubytování. Sterilní a načančané hotely jsou fajn. Jenže jsou všude stejný. Co zkusit ubytování u místních? Airbnb je pro tohle jako stvořené. Nejen že ušetříte (a pak si budete moct koupit tu makronku), ale zároveň se vám naskytne příležitost poznat, jak bydlí místní lidé, můžete si s nima popovídat, dát si třeba skleničku toho vína. Dozvíte se netradiční tipy na místa, která navštívit (možná, možná taky ne), získáte kontakt (a to se vždycky hodí).

Autumn. ♡*Thank You For Following Me!*♡ No pin limits for followers. My pins are your pins. Feel free to repin whatever you want and as much as you want. Please visit often and pin freely anytime.❤️ GOD BLESS YOU! Please Visit me at → https://www.pinterest.com/imjollyollie/

Tlačenice turistů? Ne, díky. Jasně, profláklé památky mají své kouzlo, ovšem proč nevyrazit jen tak, bez plánu. Cíleně se trochu ztratit v místních uličkách, zajít si na kafe do zastrčené kavárny, dát si oběd společně s místními. Joo nebudu kecat, tu fotku s Eiffelovkou bych si taky udělala, ale chápete mě, ne?

Podle mě tímhle způsobem to danné město poznáte mnohém víc, a tak nějak do hloubky, ne jen napovrchu. Někomu samozřejmě ten „povrchový“ způsob může vyhovovat (znám spoustu takových lidí, ahoj mami). Ale pak je možný, že se jednoho dne zamyslíte (třeba stejně jako já- v kině) a dojde vám, že jste neviděli vlastně nic. Tak to zkuste, cestovat opravdicky.

Réza

Nepřehlédněte také

2 komentáře

 1. Já třeba ubytovaní stejné nikdy nezažila. Airbnb s dalšími lidmi se obklikou vyhýbám, protože potřebuji své soukromí 😀 Vtipný ale je , že mi ubytování s přítelem v pokoji pro 8 lidí nedělalo takový problémy.
  Ale fotka u Eifelovky, ta musí být ikdyby nevim co.

  1. Tak to slovo stejné bylo trochu nadsázka, ale určitě víš, co tím myslím 🙂 A to soukromí chápu no 😀 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *