Zbláznila jsem se?

Už jste někdy slyšeli větu typu: „Ty jsi blázen.“ „To je šílený, co tě to napadlo.“ „Vždyť to není normální.“  Vsadím se, že určitě jo. Bylo vám to příjemný? Já v týhle situaci většinou protočila panenky a myslela si své. Někdy mě to ale nahlodalo. Co když ten můj skvělý nápad vážně není tak skvělý. Co když doopravdy JSEM BLÁZEN?

Nedávno jsem byla ve znovuotevřené Kavárně co hledá jméno. Vedle mě ke stolu se posadil pán, mohlo mu být kolem 35. Objednal si a po chvilce se k němu posadili další dva gantlemani, ti už byli ovšem trochu starší. Teď na sebe sice prásknu, že občas poslouchám lidi vedle mě, ale tohle za to stojí. Ten pětatřicátník povídá: „Zajímavé místo, že?“ Na to se mu dostalo odpovědi: „Hmm, takový neobvyklý, není to klasická cukárná no.“ Následovalo nespokojené pomlasknutí a já se musela kousnout do jazyka, abych něco neřekla. Dobře, chápu, každý má jiný vkus na interiér, ale kdo v danné kavárně byl, ten mi dá jistě za pravdu, že zdejší prostory jsou více než krásné. A tak se ptám, co je považováno za normální? Kdo určuje tu „hranici normálnosti“? Podle pána by zde zřejmě měly být kovové bílé stolky se čtyřmi židlemi, 20 druhů dortů od pařížáku po větrník a jako káva turek. Ale proč? Proč se lidi brání něčemu novému, jinému? Čeho se bojí?

Výsledek obrázku pro craziness quotes

Tenhle zážitek ve mě vyvolal velkou palbu otázek. Vybavily se mi všechny ty situace, kdy mě někdo zrazoval od toho, co jsem chtěla jen proto, že to bylo „jiné“. Většinou se jednalo o lidi, kteří žili ve své vlastní stereotypní bublině a neuměli si představit, že by to kdy mělo být jinak. Na takové lidi narazíte všude. Ve škole, v práci, na ulici, v kavárně. Není třeba se jim vyhýbat, jen je třeba, umět s nimi jednat. Nenechte je, aby ve vás nahlodali červíčka pochybností. Nevzdávejte se kvůli nim toho, co zrovna chcete. Noa, že to je jiné, bláznivé, nenormální? Vy to chcete a to je to jediné, na čem záleží.

Neexistuje žádná kniha, kde by byla zapsána hranice normálnosti. Co je ještě dovolené a co už je moc. A pokud někdo říká, že jste blázen. Odráží svým názorem sám sebe. On by něco takového jako vy nejspíš nikdy nedokázal, ani by se do toho nepustil. Proto je pro něj ta představa nereálná – bláznivá. Tak mu ukažte, že vy to dokážete.

Nepřehlédněte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *